Beauty Azerbaijan: dünya gözəllik sənayesi və gəncliyin sirləri
Noyabrın 4-də Bakı Ekspo Mərkəzində "Beauty Azerbaijan" gözəllik sərgisi öz işini başa çatdırıb. Tədbir "Medinex" III Azərbaycan Beynəlxalq Tibbi İnnovasiyalar sərgisi çərçivəsində keçirilib. Hər iki layihə on dörd ölkədən yüzə yaxın iştirakçı şirkəti bir araya gətirdi və minlərlə yerli və xarici ziyarətçinin böyük marağına səbəb oldu.
Sərginin rəsmi açılış mərasimində Azərbaycan Respublikasının səhiyyə naziri Teymur Musayev, Milli Məclisin Səhiyyə komitəsinin sədri Əhliman Əmiraslanov, İcbari Tibbi Sığorta üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Zaur Əliyev, Tibbi Ərazi Bölmələrinin İdarə edilməsi Birliyinin (TƏBİB) icraçı direktoru Vüqar Qurbanov, "Caspian Event Organisers" şirkətinin icraçı direktoru Fərid Məmmədov iştirak ediblər.
Natiqlər vurğulayıblar ki, Azərbaycan bu gün əhalinin tibbi preparatlarla təmin edilməsində, onların keyfiyyətinin və münasib qiymətlərinin yaxşılaşdırılmasında müsbət dəyişikliklərlə xarakterizə olunur. Ona görə də sağlamlıq, gigiyena və gözəllik sənayesi ilə əlaqəli sərgilərin ənənəvi hala gəlməsi və daim genişlənməsi təsadüfi deyil. Bu il burada təkcə tibbi avadanlıq və preparatlar deyil, həm də tibbi təhsil və sağlamlıq turizmi sahələri təqdim olunur ki, bu da sevindirici haldır.
"Beauty Azerbaijan" sərgisi kosmetologiya və estetik tibb məhsulları, təbii və dekorativ kosmetika eksponatları, estetik salonlar üçün avadanlıqlar, dırnaqlara qulluq üçün alətlər və avadanlıqlar və s. ilə ziyarətçiləri cəlb edib. Əlbəttə ki, dünya gözəllik və gənclik ənənələri üzrə bu layihə təkcə qadın qonaqlar arasında deyil, həm də Azərbaycanın bölgələrində, yaxın və uzaq xarici ölkələrdə estetik tibb salonlarını təchiz edən bir çox sahibkarlar arasında böyük maraq doğurub.
Sərgilərin gedişində ekspertlər və mütəxəssislərin tibb sahəsində bilik və təcrübələrini bölüşdükləri sessiyalar, panel müzakirələri, yerli və xarici sahibkarların iştirakı ilə B2B işgüzar görüşləri və digər tədbirlər təşkil olunub. Bu format ziyarətçilərə sənayenin son tendensiyaları haqqında yeni bilik və məlumatları əldə etmək, habelə öz peşəkar bacarıqlarını artırmaq imkanı verdi.
İcbari Tibbi Sığorta üzrə Dövlət Agentliyi və Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyi (TƏBİB) "Medinex" 2023 sərgisinin rəsmi sponsoru qismində çıxış edib.
Sərgilərin təşkilatçıları "Caspian Event Organisers", eləcə də onun tərəfdaşları "Caspian Event Management" və "ICA Events" şirkətləridir.

Beauty Azerbaijan: мировая индустрия красоты и секреты молодости
4 ноября в Баку Экспо Центре завершила свою работу выставка красоты «Beauty Azerbaijan». Мероприятие проходило в рамках работы III Азербайджанской Международной Выставки Медицинских Инноваций «Medinex». Оба проекта собрали около ста компаний-участниц из четырнадцати стран и вызвали большой интерес тысяч местных и зарубежных посетителей.
В официальной церемонии открытия выставки приняли участие министр здравоохранения Азербайджанской Республики Теймур Мусаев, председатель комитета здравоохранения Милли Меджлиса Ахлиман Амирасланов, Председатель Государственного агентства по обязательному медицинскому страхованию Заур Алиев, исполнительный директор Объединения по управлению медицинскими территориальными подразделениями (TƏBİB) Вугар Гурбанов, исполнительный директор «Caspian Event Organisers» Фарид Маммадов.
Выступающие подчеркнули, что Азербайджан сегодня характеризуется позитивными переменами в обеспечении населения медицинскими препаратами, улучшения их качества и доступного ценообразования. Поэтому не случайно, что выставки, связанные с индустрией здоровья, гигиены и красоты, стали традиционными и постоянно расширяются. В этом году здесь представлены не только медицинское оборудование и препараты, но и отрасли медицинского образования и медико-оздоровительного туризма, что не может не радовать.
«Beauty Azerbaijan» привлекла посетителей продуктами косметологии и эстетической медицины, экспонатами натуральной и декоративной косметики, оборудованием для эстетических салонов, инструментами и оборудованием по уходу за ногтями и др. И, конечно же, данный проект мировых традиций красоты и молодости вызвал живой интерес не только у женщин-посетительниц, но и многих предпринимателей, оборудующих салоны эстетической медицины в регионах Азербайджана, ближнем и дальнем зарубежье.
В ходе выставок были организованы сессии, на которых эксперты и специалисты поделились знаниями и опытом в области медицины, а также состоятся панельные дискуссии, деловые B2B-встречи с участием отечественных и зарубежных предпринимателей и другие мероприятия. Такой формат обеспечил посетителям возможность получить новые знания и информацию о последних тенденциях отрасли, а также повысить уровень своих профессиональных навыков.
В качестве официальных спонсоров выставки «Medinex» 2023 выступили Государственное агентство по обязательному медицинскому страхованию и Объединение по управлению медицинскими территориальными подразделениями (ТƏBİB). Организаторами выставок является компания «Caspian Event Organisers», а также ее партнеры «Caspian Event Management» и «ICA Events».